Дата розміщення: 10.04.2013

Річний звіт за 2012 рік

16. Відомості про аудиторський висновок

Найменування аудитора (аудиторської фірми): ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АУДИТОРСЬКА КОМПАНІЯ «АВАЛЬ»
Код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України: 32440628
Номер, серія, дата видачі свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України: 3167 від 28.03.2003 р.
Останній звітний період за який проведений аудит фінансової звітності: 2012 рік (01.01.2012 - 31.12.2012).

АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
(ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)
щодо фінансової звітності
ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА „ВЕГА ПЛЮС”
станом на 31 грудня 2012 року.
Адресат:
Аудиторський висновок (Звіт незалежного аудитора)щодо фінансової звітності призначається:
Власникам цінних паперів
Керівництву ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА „ВЕГА ПЛЮС ”
Іншим користувачам фінансової звітності
Вступний параграф:
Основні відомості про емітента:
Повна назва: ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ВЕГА ПЛЮС»
Скорочена назва: ПрАТ «ВЕГА ПЛЮС»
Код за ЄДРПОУ: 23878685
Місцезнаходження: 69005 м. Запоріжжя, вул.Патріотична,74 А
Юридична та фактична адреса: 69005 м. Запоріжжя, вул.Патріотична,74 А
Дата реєстрації: 01.02.1996 р.
Дата внесення змін до установчих документів:26.04.2011 р..
Опис аудиторської перевірки та опис важливих аспектів облікової політики
Ми провели аудит фінансової звітності ПрАТ «ВЕГА ПЛЮС» за 2012 рік у відповідності з вимогами та положеннями Закону України “Про аудиторську діяльність”, інших законодавчих актів України та у відповідності з вимогами Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг (далі – МСА) Міжнародної федерації бухгалтерів, вимог Положення щодо підготовки аудиторських висновків, які подаються до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку при розкритті інформації емітентами та професійними учасниками фондового ринку (затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1528) та Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики) (затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 29.09.2011 р. № 1360).
Фінансові звіти включають баланс станом на 31 грудня 2012 року, звіт про фінансові результати за 2012 рік.
Фінансові звіти ПрАТ «ВЕГА ПЛЮС» підготовлені згідно з Національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.
Облікова політика ПрАТ «ВЕГА ПЛЮС» відповідає вимогам Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Річна фінансова звітність за 2012 рік складена на підставі даних бухгалтерського обліку ПрАТ «ВЕГА ПЛЮС» станом на 31.12.2012 року .
Відповідальність управлінського персоналу за фінансову звітність
Управлінський персонал несе відповідальність за подання цієї фінансової звітності у відповідності до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» Національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та за такий внутрішній контроль, який управлінський персонал визначає необхідним для забезпечення складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки.
Відповідальність аудитора
Відповідальністю аудитора є висловлення думки щодо цієї фінансової звітності на основі результатів аудиту. Ми провели аудит відповідно до Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг (далі МСА): 700 «Формулювання думки та надання звіту щодо фінансової звітності», 705 «Модифікації думки у звіті незалежного аудитора», 720 «Інша інформація в документах, що містять перевірені фінансові звіти». Ці стандарти вимагають від нас дотримання відповідних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненості, що фінансова звітність не містить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів щодо сум і розкриттів у фінансовій звітності. Вибір процедур залежить від судження аудитора, включаючи оцінку ризиків суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки. Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання та достовірного подання суб’єктом господарювання фінансової звітності, з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю суб’єкта господарювання. Аудит включає також оцінку відповідності використаної облікової політики, прийнятності облікових оцінок, зроблених управлінським персоналом, та загального подання фінансової звітності.
Ми вважаємо, що отримали достатні і належні аудиторські докази для висловлення нашої умовно-позитивної думки відносно фінансового звіту Товариства за 2012 р.
Підстава для висловлення умовно – позитивної думки
1. Протягом звітного періоду Товариством не проводились дооцінки (уцінки) основних засобів відповідно до вимог законодавства України.
2. Незважаючи на дебіторську заборгованість у сумі 2362,4 тис. грн ,що є суттєвою статтею в балансі Товариства, резерв сумнівних боргів не нараховувався. Ми не мали можливості оцінити на скільки суттєвий вплив мали б операції з переоцінки основних засобів та створення резерву сумнівних боргів на власний капітал Товариства.
Умовно – позитивна думка
На нашу думку, за винятком впливу питання, про яке йдеться у параграфі «Підстава для висловлення умовно - позитивної думки», фінансова звітність надає достовірну та справедливу інформацію про фінансовий стан ПрАТ «ВЕГА ПЛЮС» станом на 31 грудня 2012 року, його фінансові результати та рух грошових коштів за рік, що закінчився на зазначену дату, відповідно до вимог законодавства України.
Звіт щодо вимог інших законодавчих і нормативних актів.
Оцінка статей активів, зобов’язань, власного капіталу та їх розкриття здійснюється Товариством відповідно до принципів, встановлених національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та облікової політики підприємства.
Розкриття інформації за видами активів
Облік надходження, реалізації, ліквідації, модернізації основних засобів здійснювався відповідно до П(С)БО № 7 "Основні засоби". В звітному періоді переоцінка основних засобів не проводилась. На кінець звітного періоду основні засоби складають 291,1 тис. грн. за первісною вартістю.
Метод визначення зносу (амортизації) основних засобів відповідає П(С)БО № 7 "Основні засоби" та обліковій політиці. Нарахована амортизація в сумі 263,2 тис. грн.
Придбані основні засоби зараховані на баланс підприємства за первісною вартістю.
Орендованих основних засобів не має.
Нематеріальних активів на балансі Товариства не має.
Довгострокових та поточних фінансових інвестицій Товариство не має.
Станом на 31 грудня 2012 року на балансі Товариства запаси відсутні.
Порядок визнання, оцінка реальності, класифікація дебіторської заборгованості та роз­криття інформації про дебіторську заборгованість проведено у відповідності до П(С)БО № 10 "Дебіторська заборгованість".
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги на кінець звітного періоду за первісною вартістю складає 2362,4 тис.грн.
Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом на кінець звітного періоду відсутня.
Станом на 31.12.2012 року інша поточна дебіторська заборгованість відсутня.
Резерв сумнівних боргів Товариством не нараховувався.
Розкриття інформації про зобов'язання
Визнання, облік та оцінка зобов'язань здійснюється відповідно до П(С)БО № 11 "Зо­бов'язання".
Довгострокові зобов'язання на кінець звітного періоду у Товариства відсутні.
Поточні зобов'язання на кінець звітного періоду за розрахунками з бюджетом складають 48,8 тис.грн, зі страхування 31,4 тис.грн, з оплати праці 71,0 тис.грн.
Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями на кінець звітного періоду відсутня.
Інші поточні зобов'язання на кінець звітного періоду складають 37,6 тис.грн.
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги на кінець звітного періоду становить 1264,7 тис.грн.
Подані у фінансовій звітності дані про обов'язання в достатній мірі відповідають дійсному стану зобов'язань Товариства.
Розкриття інформації про власний капітал
Статутний капітал станом на 31.12.2012 року відображений в балансі в сумі 0,8 тис.грн, що відповідає розміру затвердженому Статутом. Статутний капітал сплачено повністю у термін відповідно законодавства та Статуту.
Додатковий капітал на кінець звітного періоду у Товариства відсутній.
Резервний капітал на кінець звітного періоду складає 64,0 тис.грн.
На кінець періоду нерозподілений прибуток Товариства складає 930,9 тис. грн.
Облік нерозподіленого прибутку ведеться у порядку визначеному відповідними нормативними документами з бухгалтерського обліку та Статутом.
Показники фінансової звітності про обсяг та склад власного капіталу відповідають реаль­ному фінансовому стану Товариства та відображені у фінансовій звітності.
Відповідність вартості чистих активів вимогам законодавства
Згідно п. 3 статті 155 Цивільного кодексу України нами зроблено аналіз вартості чистих активів Товариства у порівнянні із розміром статутного капіталу Товариства на кінець року та мінімальним розміром статутного капіталу встановленого законодавством.
Вартість чистих активів Товариства на кінець 2012 р. складає 995,7 тис. грн.
Розрахункова вартість чистих активів перевищує розмір статутного капіталу на 994,9 тис.грн та перевищує мінімальний розмір статутного капіталу встановлений законодавством на дату створення Товариства.
Внески учасників в статутний капітал проведені у встановлених законодавством термін у повному обсязі.
Заборгованість учасників відсутня.
Розкриття інформації стосовно забезпечення випуску цінних паперів відсутнє, оскі­льки у звітному періоді Товариство не здійснювало випуск цінних паперів.
Розкриття інформації стосовно відповідності іпотечного покриття іпотечних обліга­цій даним реєстру Іпотечного покриття відсутнє, оскільки у звітному періоді Товариство не здійснювало господарських операцій по іпотечних облігаціях.
Розкриття інформації щодо обсягу чистого прибутку
Розмір виручки відображено в бухгалтерському обліку в сумі справед­ливої вартості активів, що отримані або підлягають отриманню у відповідності з вимогами П(С)БО № 15 "Доходи"
За 2012 рік Товариством отримано чистих доходів у сумі 5183,5 тис.грн. Основну частину доходів отримано від реалізації товарів, робіт,послуг.
Витрати відображаються в бухгалтерському обліку одночасно із зменшенням активів або збільшенням зобов'язань, що відповідає П(С)БО № 16 "Витрати".
За звітний період витрати Товариства склали 5113,3 тис.грн.
Чистий прибуток у сумі 18,4 тис. грн. відображено в звіті про фінансові результати у відповідності до П(С)БО № 3 "Звіт про фінансові результати".
Розкриття особливої інформаціїї про емітента стосовно статті Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»
Згідно п.5 розділу XVII Прикінцевих та перехідних положень Закону від 17.09.2008 р № 514 «Закон про акціонерні товариства» загальними зборами акціонерів (Протокол №1 від 26 квітня 2011р.) прийняте рішення про зміну найменування юридичної особи з ЗАКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВЕГА ПЛЮС» на ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ВЕГА ПЛЮС». Державну реєстрацію змін до установчих документів проведено 26.04.2011 року за № 1 103 105 0012 009132.
Останню реєстрацію змін проведено 18.07.2012 р. за № 1 103 107 001 6009132.
Протягом 2012 року у складі посадових осіб Товариства відбулися такі зміни:
Згідно з Рішенням Приватного Акціонерного Товариства «ВЕГА ПЛЮС» від 10 січня 2012 року відкликано з посади члена Наглядової ради Кропівницьку Анастасію Олександрівну у зв’язку з скасуванням органу – Наглядової ради.
Наявності суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії разом з фінансовою звітністю.
Під час виконання завдання ми здійснили аудиторські процедури щодо виявлення наявності суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом згідно Рішення від 20.10.2011 № 1482 Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. У відповідності до МСА 720 “Відповідальність аудитора щодо іншої інформації в документах, що містять перевірену аудитором фінансову звітність” суттєвої невідповідності, ідентифікованої в іншій інформації , отриманій до дати аудиторського звіту не виявлено.
На підставі наданих до аудиторської перевірки документів, ми можемо зробити висновок, що інформація про події, які відбулися протягом звітного року та можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до зміни вартості його цінних паперів і визначених частиною першою статті 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» своєчасно оприлюднюється Товариством та надається користувачам звітності.
Виконання значних правочинів
Ми виконали процедури на відповідність законодавству у частині вимог ст.70 Закону України “Про акціонерні товариства”. Вартість активів станом на 31.12.2012 року складає 2449,2 тис. грн.
Рішення про вчинення значного правочину, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є його предметом, становить від 10 до 25 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства приймаються директором.
Якщо ринкова вартість майна або послуг, що є предметом значного правочину, перевищує 25 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства, рішення про вчинення такого правочину передбачено приймати загальними зборами або директором.
Перелік значних правочинів, які відбулися у 2012 році відображені в таблиці:
НАЙМЕНУВАННЯ КОНТРАГЕНТА /НОМЕР ДОГОВОРУ /ВАЛЮТА ДОГОВОРУ / ДАТА ПОЧАТКУ ДОГОВОРУ / ДАТА ЗАКІНЧЕННЯ ДОГОВОРУ /ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ /СУМА ДОГОВОРУ Тис.грн. / НАМІР
ТОО «TREI-Караганда» / № 510/1 от 10.05.2012 / Евро /Май 2012 /Июль 2012 / Разработка рабочей документации, программного обеспечения, пусконаладочные работы подсистем "Электрический режим», «режим спекания» Информационно-измерительной системы руднотермической печи. / 399798,15
ТОО «TREI-Караганда» / № 803/1 от 03.08.2012 / Евро /Август 2012 / Октябрь /Разработка рабочей документации, программного обеспечения, пусконаладочные работы. /304431,39
ТОО «TREI-Караганда» / № 805/13 / Евро / Октябрь 2012 / Декабрь 2012 / Разработка рабочей документации, программного обеспечения, пусконаладочные работы./ 309604,86
ПАТ «Ннікопольський завод феросплавів» / №1203974 от 17.08.2012 / Грн. / Август 2012 / Ноябрь 2012 / Розробка проектної документації та ПЗ, монтаж, пуско-налагодження, введення в експлуатацію системи обліку шихтових матеріалів (СОШМ), що подаються в бункера печей NN 1-8 і NN 11-18 ЦПФ / 235000,00
ООО «Джоржиан Манганези» / № 829/1 / Долар США / Сентябрь 2012 / Ноябрь 2012 / Разработка проекта модернизации автоматизированной системы управления технологическим процессом дозирования плавильного цеха № 4. ООО «Джорджиан Манганези». / 183839,00
ТОВ «ТЕХЕНЕРГОХІМ» / № 719/1 от 19.07.2012 / Грн. / Липень 2012 / Листопад 2013 / ДП «ЗТМК». «Реконструкція з розширенням титанового виробництва. Реконструкція з розширенням виробництва титанового шлаку потужністю 150 тис. т/рік. АСУ ТП. / ТЕО, Проект, Робоча документація» / 1550534,22
ТОО «ВитаДорСтрой» / 809/1 от 09.08.2012 / Долар США / Август 2012 / 2013 / Разработка прикладного программного обеспечения, поставка оборудования АСУ ТП отопительной котельной агломерационного цеха Аксуского завода ферросплавов – филиала АО «ТНК «Казхром», пуско-наладочные работы. / 2921160,75
WATER GROUP Ltd Oy / #C100419 154 от 27.11.2012 / Євро /Декабрь 2012 / Март 2013 / Разработка прикладного программного обеспечения (PLC, SCADA) в соответствии с документацией C100419-003.04 Operation&Control Philosophy, Start-up Procedure Rev.A;Пуско-наладка программного обеспечения / 333895,23
Відповідність стану корпоративного управління, у тому числі стану внутрішнього аудиту вимогам законодавства
Згідно до Закону України “Про акціонерні товариства” Наглядова рада акціонерного товариства може прийняти рішення щодо запровадження в товаристві посади внутрішнього аудитора (створення служби внутрішнього аудиту). Формування складу органів корпоративного управління АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА „ВЕГА ПЛЮС” здійснюється відповідно до Статуту, а також згідно прийнятих рішень загальних зборів ПрАТ «ВЕГА ПЛЮС».
В штатному розкладі Товариства не передбачена служба внутрішнього аудиту. Цю функцію в Товаристві виконує ревізор.
Функціонування органів корпоративного управління регламентується Статутом.
Протягом 2012 року в акціонерному Товаристві функціонували наступні органи корпоративного управління:
Загальні збори акціонерів – вищий орган Товариства;
Одноосібний виконавчий орган – Директор;
Ревізор.
Щорічні загальні збори акціонерів проводились в термін, визначений Законом України “Про акціонерні товариства”.
Перевірку фінансово-господарської діяльності акціонерного товариства за результатами фінансового року здійснював зовнішній аудит «АК «Аваль» по договору № 1 від 18.02.2013р.
Бухгалтерський контроль забезпечує збереження активів ПрАТ «ВЕГА ПЛЮС», достовірність звітності та включає попередній, первинний (поточний) і подальший контроль.
Оцінюючи вищенаведене, нами зроблено висновок щодо адекватності процедур внутрішнього контролю у ПрАТ «ВЕГА ПЛЮС».
На нашу думку прийнята та функціонуюча система корпоративного управління у Товаристві відповідає вимогам Закону України “Про акціонерні товариства”.
Ідентифікації та оцінки аудитором ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства
Під час виконання процедур оцінки ризиків і пов’язаної з ними діяльності для отримання розуміння суб’єкта господарювання та його середовища, включаючи його внутрішній контроль, як цього вимагає МСА 315 “Ідентифікація та оцінка ризиків суттєвих викривлень через розуміння суб’єкта господарювання і його середовища”, ми виконали процедури необхідні для отримання інформації, яка використовуватиметься під час ідентифікації ризиків суттєвого викривлення внаслідок шахрайства у відповідності до МСА 240 “Відповідальність аудитора, що стосується шахрайства при аудиті фінансової звітності”. Нами були подані запити до управлінського персоналу та інших працівників суб’єкта господарювання, які на нашу думку, можуть мати інформацію, яка, ймовірно, може допомогти при ідентифікації ризиків суттєвого викривлення внаслідок шахрайства або помилки. Ми виконали аналітичні процедури, в тому числі по суті з використанням деталізованих даних, спостереження та інші. Ми отримали розуміння, зовнішніх чинників, діяльності суб’єкта господарювання, структуру його власності , структуру та спосіб фінансування, облікову політику, цілі та стратегії і пов’язані з ними бізнес-ризики, оцінки та огляди фінансових результатів.
Загальну стратегію управління ризиками в ПрАТ «ВЕГА ПЛЮС» визначає Ревізор, а загальне керівництво управлінням ризиками здійснює Директор.
Ми вважаємо, що отримали достатні докази того, що ризик суттєвого викривлення фінансової звітності Товариства внаслідок шахрайства низький.
Основні відомості про аудиторську фірму:
Назва аудиторської фірми ТОВ «Аудиторська компанія «Аваль»
Ідентифікаційний код юридичної особи 32440628
Юридична адреса Місцезнаходження юридичної особи Україна, 69032 м. Запоріжжя вул. Рекордна,11/9
Номер, дата видачі свідоцтва про державну реєстрацію Серія А01 №524295 13.03.2003 р.
Номер, дата видачі свідоцтва про внесення до Реєстру суб’єктів, які можуть здійснювати Аудиторську діяльність № 3167 від 28.03.2003 р.
Номер, дата видачі сертифіката аудитора № 005557 30 жовтня 2003 року
Телефон (061)284-90-84
Основні відомості про умови договору про проведення аудиту:

Дата та номер договору на Договір № 14 від 18.02.2013 р.
проведення аудиту:

Дата початку і дата закінчення
проведення аудиту : 22.02.2013 р. – 20.03.2013 р.

Дата складання аудиторського висновку: 20 березня 2013 року

Звіт підписано Генеральним директором
ТОВ «АК «Аваль» Педак В.Ф.